Влітку висока відносна вологість та підвищена температура повітря іноді можуть створювати незручності у приміщенні. Система кондиціювання повітря може забезпечити комфорт у квартирі чи офісі, знизивши температуру повітря та рівень вологості в будинку.
Варіанти, які відкриті для побутового споживача, включають кондиціонер, центральний кондиціонер або тепловий насос. Який кондиціонер вам краще вибрати для квартири – залежатиме від обставин. Тому головна порада така: варто згаяти час на оцінку ваших потреб, щоб вибрати правильно.
Чи потрібно кондиціонувати весь будинок, чи буде достатньо охолодження в одній, двох чи трьох кімнатах? Кімнатні та центральні кондиціонери пропонують ефективний, недорогий підхід до забезпечення комфорту в невеликому приміщенні (до трьох кімнат) з мінімальними зусиллями по установці.
Типи кондиціонерів
Існують різні види кімнатних кондиціонерів.
- Віконні кондиціонери призначені для установки в одно- та двомісні вікна, а також для горизонтальних розсувних вікон та навіть стулчастих вікон.
- Настінні блоки – моделі, які використовують втулку для наскрізного монтажу замість монтажу вікон.
- Переносні пристрої, що окремо стоять, переміщуються на роликах.
Варіації центральних кондиціонерів також суттєво різняться
- Спліт-система складається з внутрішньої та зовнішньої секцій. Внутрішній теплообмінник, або змійовик, встановлюється всередині повітропроводу. Зовнішня секція складається з компонентів, що залишилися, і ці дві секції з'єднані трубами хладагента, що з'єднують змійовик усередині приміщення з холодильними компонентами в зовнішній секції.
- Міні-спліт-блок аналогічний спліт-системі, але містить більше однієї внутрішньої котушки, підключеної до одного зовнішнього блоку. Деякі міні-спліт-блоки мають до трьох внутрішніх блоків. Ці агрегати ідеально підходять для будинків з новими надбудовами, тому що не вимагають повітроводів. Внутрішня секція просто монтується на внутрішній стіні, стелі чи підлозі. Зовнішній та внутрішній блоки, як правило, мають дуже тонкий профіль у порівнянні зі звичайними спліт-системами. Ефективність міні-спліт-блоків, як правило, нижча, ніж у інших спліт-систем, що необхідно враховувати під час розгляду такого блоку.
- Блок міні-повітропроводів – це центральний кондиціонер, де внутрішня секція встановлена на горищі, і повітря розподіляється через пластикові труби у перегородках до вихідних отворів та вхідних отворів. Ці пристрої можуть бути модернізовані в будинках з електричним або гідравлічним обігрівом плінтуса, в якому немає повітроводів.
Інші міркування вибору
- Виберіть кондиціонер для помешкання з потрібною потужністю. Агрегат дуже великої потужності може дуже сильно охолодити приміщення, а мінімальна потужність не зможе забезпечити охолодне навантаження в дуже спекотну погоду. Потужність, необхідна для вашої квартири, залежить від її площі.
- Рівень шуму в кімнаті також є важливим фактором, особливо якщо кондиціонер використовується в спальні. У деяких установках низький рівень шуму поза приміщенням теж важливий – наприклад, коли блок розташований навпроти вікна спальні сусіда. Рівні шуму для кімнатних кондиціонерів іноді повідомляються незалежними групами споживачів, але рідко зустрічаються у документації виробників. Хорошим джерелом інформації можуть стати тематичні форуми, а також споживчі рейтинги в мережі Інтернет, що визначають топ найкращих брендів.
- Хороший контроль над напрямом і розподілом холодного повітря з пристрою також важливий. Подумайте, чи потрібний вам високошвидкісний струмінь холодного повітря, щоб він міг швидко проникнути у велику кімнату, або є певні області, від яких слід відводити холод. Виберіть пристрій з відповідними налаштуваннями, щоб відповідати вашим потребам.
- Елементи управління також повинні відповідати вашим вимогам. Зазвичай доступні дві або три швидкості вентилятора. У нормальному режимі роботи вентилятор працює безперервно. Деякі моделі мають енергозбереження, у якому вентилятор відключається одночасно з компресором; інші мають таймер, щоб вмикати та вимикати кондиціонер у заданий час. Всі сучасні пристрої можуть бути увімкнені або вимкнені дистанційно, а найбільш просунуті - керуватися за допомогою смартфона або комп'ютера.
- Важливими параметрами, що визначають, як вибрати оптимальний кондиціонер для квартири є також енергозбереження, рік випуску та ціна.