Придбання кондиціонера є, мабуть, одним з найважливіших етапів створення комфортного мікроклімату у вашій квартирі або заміському будинку. Щоб придбання приносила лише приємні емоції, а також відповідала всім потребам свого власника треба підійти до питань вибору з усією відповідальністю. Важливо пам'ятати, що побутовий кондиціонер це не комп'ютер і у разі необхідності "апгрейдить" його не вдасться... Саме тому необхідно відразу купувати обладнання, що має всі актуальні для вас функції та режими. Крім того, вирішальне значення в цьому питанні набуває потужності кондиціонера. Однак про все по порядку...
У сьогоднішньому матеріалі ми докладно розповімо:
- Як вибрати побутовий кондиціонер
- Які параметри та функції дійсно необхідні звичайному покупцю
- Що цікавого пропонує ринок кліматичної техніки
- Як правильно розрахувати потужність кондиціонера
- Яка техніка може працювати взимку
А також багато іншого...
Прочитавши нашу статтю, ви зможете відповісти на питання "як вибрати кондиціонер".
ВИБІР КОНДИЦІОНЕРА ЗА ВАРТІСТЮ
Частина моделей, що випускаються великими виробниками кліматичної техніки, є високотехнологічними приладами, що включають спеціальні датчики, фільтри і опції. Однак у більшості випадків така техніка відрізняється досить високою вартістю, що робить її недоступною для середнього покупця. Таким чином, перше, з чого варто почати - визначитися з бюджетом, відведеним на покупку кондиціонера. Нижче ми розповімо про характерні відмінності обладнання різної цінової категорії.
Бюджетні кондиціонери
Якщо ви не прихильник hi-tech пристроїв, у техніці цінуєте зручність використання і не хочете витрачати багато коштів на покупку, варто придивитися до бюджетних варіантів. Ще 5-7 років тому такі кондиціонери мали лише найнеобхідніші функції та мінімальне оснащення. Перемикання режимів роботи, встановлення температури, зміна швидкості обертання вентилятора та положення жалюзі, а також простенький таймер. Приблизно так був функціонал доступного пристрою. Зараз же за суму 13-15 тис.руб. покупець отримує сучасне обладнання, з широким набором опцій.
Так, сучасні моделі бюджетних кондиціонерів, як правило, мають:
- Регулювання вертикальних та горизонтальних жалюзі
- Іонізатор
- Режим максимальної потужності (Turbo, Super)
- Нічний режим (Sleep)
- Додатковий фільтруючі елементи - вугільний фільтр, антибактеріальний фільтр
Варто також відзначити, що в бюджетному ціновому сегменті іноді зустрічаються моделі, що мають цікавий дизайн.
Наприклад, кондиціонери серії "FJ" мають можливість підключення опціонального модуля Wi-Fi, потрійну шумоізоляцію зовнішнього блоку та стильний дизайн характерний для кондиціонерів вищого класу.
РЕЗЮМЕ: Доступні пристрої з розширеним функціоналом. Відмінний варіант для тих, хто не готовий інвестувати усі зароблені кошти у кліматичну техніку. Термін служби бюджетних моделей рідко перевищує 5-7 років, але невелика вартість обладнання дозволяє забути про цей факт.
Середній та преміум сегмент
Для тих, хто звик іти в ногу з часом та цінує сучасні технології, виробники кондиціонерів пропонують досить цікаві варіанти. Так устаткування, вартістю 20-40 тис. крб. може мати:
- Інфрачервоні датчики руху та положення людей у приміщенні
- Функцію I feel(визначає температуру повітря в місці знаходження людини)
- WI-FI управління
- Повноцінну систему фільтрації повітря, що включає кілька типів фільтрів
- Сучасний дизайн
- Складну систему керування повітряним потоком
- Знижене енергоспоживання
- Інверторний двигун компресора
- Знижений рівень шуму під час роботи
Що дає наявність таких функцій? Досить багато. Зокрема наявність у конструкції приладу інфрачервоних датчиків дозволяє спліт-системі змінювати напрямок повітряного струменя в автоматичному режимі. Крім того, ця технологія позитивно позначається і на економічності пристрою, оскільки за відсутності людей у приміщенні пристрій знижує інтенсивність охолодження, що відбивається на споживанні електроенергії.
За наявності WI-FI модуля керувати приладом стає можливо з будь-якої точки земної кулі. Зокрема, виходячи з роботи, ви можете віддалено включити спліт-систему, що дозволить завчасно охолодити повітря у вашій квартирі або заміському будинку.
РЕЗЮМЕ: Вартість цих пристроїв не можна назвати демократичною, однак у ряді випадків використання технологій дозволяє суттєво підвищити рівень вашого комфорту. Крім того, високий термін служби приладу компенсує витрати на його придбання.
ВИБІР З ПЕРЕДБАЧАНИХ УМОВ ЕКСПЛУАТАЦІЇ
Перед покупкою цієї техніки важливо чітко сформулювати собі умови роботи кондиціонера.
Короткочасне використання
Так, наприклад, якщо ви припускаєте експлуатувати прилад лише час від часу, то найоптимальнішим варіантом буде мобільний кондиціонер. На відміну від спліт-системи, він не вимагає складного монтажу, а також допускає можливість переміщення. Мобільний кондиціонер відрізняється прийнятною вартістю, що дозволяє використовувати його для охолодження невеликого заміського будинку чи дачі. Хочеться відзначити, що приблизно таку ж суму обійдеться покупка недорогої настінної спліт-системи, вартістю близько 11-13 тис.руб. однак у цьому випадку будьте готові до витрат на сезонне обслуговування та монтаж.
Постійна експлуатація
У разі коли кондиціонер планується використовувати постійно, варто в першу чергу звернути увагу на економічність пристрою, а також наявність повноцінних фільтруючих елементів та іонізатора. Найбільш економічними є моделі, що оснащені інверторним електродвигуном. Перевага подібного технічного рішення полягає в тому, що двигун компресора може працювати на різних оборотах, у той час як недорогі ON/OFF системи функціонують тільки в режимі "ВКЛ"/"ВИМКН". Ця властивість дозволяє більш точно підтримувати температуру в приміщенні, а також суттєво знизити споживання електроенергії. Що стосується фільтруючих елементів, то ми рекомендуємо віддавати перевагу кондиціонерам, обладнаним плазмовими та фотокаталітичними фільтрами. Дані фільтри прості у догляді та відрізняються високою ефективністю. Функція іонізації допоможе очистити повітря від пилу, а також сприяє видаленню неприємних запахів.
Для заміського будинку
Найчастіше для кондиціонування заміської нерухомості клієнти купують мультиспліт-системи, або канальні кондиціонери. Використання мультиспліт-системи дозволяє підключати до одного зовнішнього блоку кілька внутрішніх (одного або декількох типів). Такий підхід дозволяє не тільки зберегти зовнішній вигляд будинку, але й спростити обслуговування вашого обладнання.
Перевагою канальних кондиціонерів можна вважати збереження інтер'єру приміщення. Так повітря подається через спеціальні повітропроводи, оснащені декоративними ґратами. Крім того конструкція внутрішнього блоку дозволяє здійснювати "підмішування" зовнішнього повітря в приміщення, що істотно покращує стан мікроклімату. Проте встановлення канальних кондиціонерів вимагає обов'язкової наявності підвісної або натяжної стелі, і відрізняється досить високою вартістю.
РОБОТА В УМОВІ МІНУСОВИХ ТЕМПЕРАТУР
Багатьох споживачів, які запитують "як вибрати кондиціонер" цікавить можливість експлуатації обладнання при негативних температурах. Чи може пристрій ефективно обігріти приміщення взимку? Чи передбачено режим охолодження при стійкому мінусі за вікном? Які кондиціонери підтримують такі режими роботи? Як впливає така експлуатація термін служби внутрішніх частин системи?
Дійсно використовувати сучасний кондиціонер можна не тільки для зниження температури в кімнаті чи будинку, але й для обігріву. Проте в даному питанні все ж таки існує ряд нюансів, які обов'язково потрібно враховувати для правильного вибору обладнання.
Робота в режимі нагрівання повітря
Якщо ви плануєте експлуатацію кліматичної техніки в умовах знижених температур, необхідно перш за все чітко позначити нижню "кордон" цього параметра. Так, наприклад, бюджетні спліт-системи (не інвертори) як правило, можуть ефективно працювати на нагрівання до температури -7 °С. Це дозволяє включати їх навесні або пізно восени, але ніяк не взимку. Моделі, оснащені інверторним електродвигуном, наприклад серія LK700 inverter в цьому питанні виглядають куди привабливіше, оскільки мінімальна температура роботи на обігрів у них становить вже -15 °С.
Робота в режимі охолодження
Вибираючи обладнання, важливо враховувати, що моделі спліт-систем типу ON/OFF (не інвертори) не призначені для охолодження повітря в приміщенні в зимовий період. Інверторні спліт-системи ж, навпаки, здатні функціонувати в цих умовах, проте мінімальна температура повітря в цьому випадку не повинна перевищувати позначку 16-18 °С.
Як бути, якщо вам необхідно забезпечити кондиціювання повітря за морознішої погоди? -15, -20 і навіть -30 ° С? Для цих випадків був розроблений спеціальний "зимовий" комплект, що дозволяє кондиціонеру спокійно працювати на охолодження навіть у лютий мороз. Не вдаючись у технічні подробиці, можна сказати, що головним завданням такого комплекту є забезпечення нормальної роботи вузлів системи при негативних температурах. З цією метою виробники встановлюють на спліт-систему обігрів картера компресора, а також обігрів дренажної трубки (по ній відводиться конденсат з внутрішнього блоку). Одні виробники пропонують його як опцію, інші ж позбавляють покупця такої можливості. У будь-якому випадку встановлення даного обладнання можна виконати надалі звернувшись до професіоналів.
ЯК НЕ ПОМИЛИТИСЯ
Нас часто питають: як вибрати кондиціонер для квартири? Опції, фільтри, іонізатори та wi-fi - все це різноманіття, безумовно, підвищує зручність використання, проте значно важливішим моментом є потужність кондиціонера. У цьому питанні помилятися не можна. Для точного розрахунку потужності пристрою знадобилося б багато даних і часу. Саме тому точний розрахунок практично замінюється приблизним.
Так, орієнтовну потужність можна розрахувати за такою формулою:
Q = Q1 + Q2 + Q3, де:
Q1- дані потужності обладнання, розраховані для порожнього приміщення або кімнати за формулою: Q1 = S x H x q/1000. Змінні у формулі: S - площа вашого приміщення, H - висота стелі, q - коефіцієнт інсоляції (освітленості) який дорівнює:
- 30 - при слабкій інсоляції (мала площа скління, балкон або лоджія примикають до приміщення, вікна виходять на північний бік)
- 35 - при середній (середня площа скління)
- 40-високої інсоляції (велика площа скління, вікна виходять на південь)
Q2 - Сумарне значення тепла, що виділяється в приміщенні людьми - 0,1-0,3 кВт на одну особу.
Q3 – Сумарне значення тепла, що виділяється побутовими приладами та технікою – 0,2 – 0,4 кВт на одну одиницю.
Як фахівці, що займаються продажем та встановленням кліматичної техніки, рекомендуємо купувати кондиціонери, потужність яких буде дещо більшою розрахунковою. Це дозволить ефективно охолоджувати приміщення, а також збільшить термін служби приладу.